KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12057006
nr 1205 7006
Henri Sert
(1938-1964), Frankrike
Blandteknik, Figur. Signerad, daterad "H Sert 1959". Pannå, 60x40 cm
Henri Paul Sert (Sers), fransk-svensk målare född på La Réunion utanför Afrikas kust 1938, död i Stockholm 1964.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 24 september 2018
kl 19:26:06
5.000 kr
5.200 kr
5.400 kr
5.800 kr
- Klassiska
24 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Henri Sert
Läs mer om Henri Sert